+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Toefl Kursu Hakkında

Toefl Kursu Hakkında

TOEFL KURSU İÇİN NEDEN IM GLOBAL LANGUAGE CENTER?

  1. Her ay TOEFL sınavına giren TOEFL kursu eğitmenleri tarafından hazırlanan eğitim programı sayesinde kısa zamanda en yüksek puanı almanızı sağlar.
  2. TOEFL sınavından en az 110 almış, ölçme ve değerlendirme konusunda yüksek lisans eğitimi olan eğitmenler, sizin ihtiyacınız olan TOEFL IBT kursu ihtiyacınız sağlar.
  3. Her öğrencinin ihtiyacı olan puana ve İngilizce seviyesine göre en önemlisi öğrencinin öğrenme tarzına göre eğitim saati verilir.
  4. Ücretsiz bilgisayar üzerinden en az 25 tane sınav yapılır, böylece sınav kaygısı minimuma indirilir.
  5. KAYIT OLMADAN ÖNCE ÜCRETSİZ DENEME DERSİ YAPILIR.

Toefl Kursu Hakkında

TOEFL IBT NEDİR?

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language- Internet Based Test) dünya üzerindeki en saygın İngilizce seviye belirleme sınavıdır. TOEFL, merkezi Amerika New Jersey'de olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (EducationalTesting Service) ETS tarafından gerçekleştiriliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada başta olmak üzere 130'un üzerinde ülkede geçerli olan; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına yapılacak başvurularda kullanılabilecek, ana dili İngilizce olmayan kişilerin katıldığı bir seviye belirleme testidir.

TOEFL IBT bilgisayar başında girilen akademik bir sınavdır. Yaklaşık 4 saat süren sınavda okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin tamamından sorular sorulur. Soruların içerikleri akademik konulardır. Uluslararası geçerliliği olan sınavlar arasında geçerliliği en yüksek ve zor sınavlardan biridir.

 

TOEFL PBT Kursu Amacı?

TOEFL PBT kursumuzun temel amacı, siz öğrencilerimizin ihtiyacı olan puanı gereksiz materyal veya alıştırmalarla uğraştırmadan, TOEFL reading, writing, speaking ve listening bölümleriyle ilgili teknik ve taktik eğitimi sunmaktır.

TOEFL IBT sınavı daha önceki şeklinden farklı olarak konuşma bölümünün var olması ve daha aktif bir makale bölümü ile karşımıza çıkması sadece bireysel çalışma ile başarılacak bir sınav olmayı zorlaştırmıştır. Bu eksikliği gidermek için GLOBAL DİL AKADEMİSİ olarak sizleri TOEFL sınavında zorluk çekmemenizi amaçlar.

TOEFL IBT Eğitmenleri?

TOEFL kurslarında, genel İngilizce eğitmenleri ve sınav eğitmenleri ayırımında dikkat edilmemektedir. Bu ayrımın yapılmaması öğrencilerin gereksiz vakit kaybına sebep olur. Im Global Language Center olarak eğitmenlerimiz TOEFL sınavından en az 110 almış, ölçme ve değerlendirme konusunda yüksek lisans eğitimleri vardır.Kayıt olmadan önce deneme dersi yapıp eğitmen seçebilirsiniz.

TOEFL IBT Kursunun İçeriği ve Eğitim Programı?

Barron's TOEFL IBT,   Kaplan TOEFL IBT, Cambridge Preparationforthe TOEFL Test, TheOfficial Guide tothe TOEFL IBT kitapları öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. Bu kitaplara ek olarak kendi hazırladığımız ek kaynaklar,  TOEFL kelime çalışmaları, okuma parçaları, sadece kendi öğrencilerimiz için hazırlanmış listening çalışmaları öğrencilerimize sunulmaktadır.  Sınavda çıkabilecek soru türleriyle ilgili çalışmalar yapılır ve bu soru türlerine özgü ipuçları, teknik ve taktikler sunulur.

Soru sayısı azalıyor. Sınav süresi yarım saat kısalıyor

TOEFL iBT sınav süresi, genel sınav formatında veya soru türlerinde hiçbir değişiklik yapılmadan 30 dakika kısalıyor. TOEFL IBT sınavı artık 3 saat sürecek. Okuma, Dinleme ve Konuşma bölümlerinde daha az soru sorularak soru sayısı azaltılıp sınav süresi kısaltılacak. Yeni sınav sisteminde yazma bölümünde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

  

TOEFL IBT SINAV İÇERİĞİ

1)TOEFL IBT Reading (Okuma) bölümü

Okuma bölümü 3 veya 4 okuma parçası içerir. Parça başına 10 soru vardır. Bölümdeki tüm soruları cevaplamanız için 54-72 dakikanız vardır.

TOEFL IBT Reading parçalarında akademik bir dil kullanılır. Bir iş dalına veya konuya giriş bölümünde kullanılan, üniversite seviyesindeki ders kitaplarından alınır. Okuma parçaları çeşitli konuları kapsar. Okuma parçasının konusuyla ilgili bilgi sahibi değilseniz telaşlanmayın. Soruları yanıtlamak için gereken tüm bilgiler okuma parçasına dahil edilecektir.

 

2)TOEFL IBTListening (Dinleme) bölümü

Listening bölümünde, konuşma şeklinin doğal olduğu akademik konuşmalar ve uzun diyaloglar ile ilgili sorular bulunur. Tüm sınav boyunca sesli materyallerle ilgili not alabilirsiniz. Listening bölümü 41-57 dakika arasında sürmektedir. Listening bölümü şunlardan oluşur:

> Konuşmacı Soruları: Her biri 3 ila 5 dakika uzunluğunda 3-4 dinleme parçası sorulur. Her bir dinleme parçasından 6 soru sorulur.

> Sohbet – Tartışma Soruları: Her biri 3 dakika uzunluğunda 2-3 sohbet parçası sorulur. Her dinlemede 5 soru bulunmaktadır.

 

3)TOEFL IBTSpeaking (Konuşma) bölümü

Speaking bölümü yaklaşık 17 dakika uzunluğundadır ve 4 soru içerir.

İlk soruya "bağımsız Speaking görevi" adı verilir. Çünkü yanıtlarken tamamen kendi fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi yansıtmanız istenir.

Kalan 3 soruya "bütünleşik Speaking görevleri" adı verilir. Çünkü tıpkı bir sınıfın içinde veya dışında yapacağınız gibi İngilizce dil becerilerinizi (dinleme ve konuşma veya dinleme, okuma ve konuşma) birleştirmenizi gerektirir.

Kulaklığınızdaki mikrofona konuşursunuz ve yanıtlarınız kaydedilip ETS Scoring Network alanına gönderilir ve burada sertifikalı puanlayıcılar tarafından puanlanır.

 

4)TOEFL IBTWriting (Yazma) bölümü

Writing bölümünün toplam süresi 50 dakikadır. İki yazma görevine yanıt yazmanız istenir:

> Bütünleşik Writing görevi (20 dakika): Kısa bir parçayı okuma ve kısa bir konuşma dinlemesi gerçekleştirilir. Ardından okuduğunuza ve dinlediğinize yanıt olarak yazı yazmanız beklenir.

> Bağımsız Görev (30 dakika): - Size verilen bir konuyla ilgili deneme yazmanız istenir.

 

 

Yeni TOEFL IBT formatındaki soru sayıları ve sınav süreleri

SINAV BÖLÜMÜ

ESKİ SİSTEM (1 AĞUSTOS 2019'DAN ÖNCE)

YENİ SİSTEM (1 AĞUSTOS 2019'DAN SONRA)

Reading (Okuma)

Okuma parçası: 3-4
Her bir parçadaki soru sayısı: 12-14
Bölüm süresi: 60–80 dakika

Okuma parçası: 3-4
Her bir parçadaki soru sayısı: 10
Bölüm süresi: 54-72 dakika

Listening (Dinleme)

Konuşmacı soruları: 4–6  dinleme parçası. Her bir dinlemede 6 soru

Sohbet, tartışma soruları: 2-3 dinleme parçası. Her bir dinlemede 5 soru

Bölüm süresi: 60-90 dakika

Konuşmacı soruları: 3–4  dinleme parçası. Her bir dinlemede 6 soru

Sohbet, tartışma soruları: 2-3 dinleme parçası. Her bir dinlemede 5 soru

Bölüm süresi: 41-57 dakika

Speaking (Konuşma)

6 konuşma görevi

  • 2 bağımsız konuşma sorusu
  • 4 bütünleşik konuşma sorusu

Bölüm süresi: 20 dakika

4 konuşma görevi

  • 1 bağımsız konuşma sorusu
  • 3 bütünleşik konuşma sorusu

Bölüm süresi: 17 dakika

Writing (Yazma)

Değişiklik yok

Değişiklik yok

 

Tablo incelendiğinde soru tiplerinde, içerikte ve sınav formatında bir değişiklik olmadığı görülüyor. Sadece okuma, dinleme ve konuşma bölümlerindeki soru sayıları azaltılarak sınav süresi 30 dakika azaltılmış durumda.

TOEFL IBTReading (okuma) bölümü:  Okuma parçası sayısında bir değişiklik yok. Sadece okuma parçası başına sorulan soru sayısı 2 şer azaltılarak bölüm toplamda 6-8 dakika kısaltılmış.

Toefl IBT Listening (Dinleme) bölümü: Konuşmacı sorularında artık 4-6 dinleme parçası değil; 3-4 dinleme parçası sorulacak. Sohbet-tartışma sorularında bir değişiklik yok. Bu sayede bölüm süresi yaklaşık 20 dakika kısaltılmış.

Toefl IBT Speaking (Konuşma) bölümü: 6 konuşma görevi 4'e indirlmiş durumda. Bölüm süresi yaklaşık 3 dakika kısaltılmış.

Toefl IBT Writing (Yazma) bölümü: Bu bölümde herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.