+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Eğitim Koçum

 

IM GLOBAL LANGUAGE CENTER DİL EĞİTİM KOÇLUK TAKİP SİSTEMİ

Yabancı Dil Koçluğu, genel anlamda Türkiye’de ve dünyada yeni, gelişmekte olan bir kavramdır, ve ne yazık ki işlevi ve kapsamı çok fazla bilinmediğinden yabancı dil ile ilgili olan irili ufaklı her türlü ajans, dil okulu gibi bilumum işletmeler bunu moda bir isim olarak görüp kullanmaktadır.

Koçluk kavramına bakacak olursak, çünkü dil koçluğu buradan türemiştir, ve esasında yaşam koçluğu esas alınarak oluşturulmuştur. Yaşam Koçluğu daha sonraları değişik koçluklara liderlik etmiştir: ilişki koçluğu, diet koçluğu, spor koçluğu, vb…

Evet nedir bu dil koçluğu? Tabii burada dil koçluğundan kasıt ‘Yabancı Dil Koçluğu‘dur. biz buna kısaca dil koçluğu diyoruz. Dil Koçluğu, birebir olarak yapılan özel bir dersten farklı ve çok daha fazlasıdır. Klasik tarzda özel ders veren eğitmen bir öğretmendir ve okul programını, sınav sorularını, ya da gramer yapılarını tek tip öğrenme sistemi esas alarak öğrenciye verir. Burada sınıf ve kitaplar, malzemeler işin araçlarını oluşturur. Bu tür bir öğrenmede eğitmen çok yaratıcı değilse, verdiği tek tip ya da tek boyutlu sistem bazı öğrencilerde işe yarar, bazıalarında ise yaramaz. Sonuç, bu öğrenme sisteminin hitap ettiği öğrenciyle başarı yakalanırken, diğerleriyle sükutu hayal olur. Hep duyarız öğretmen ya da öğrenciden: ‘Hocamla anlaşamadık, hep yazdırıyor, çok ödev veriyor’ ya da ‘ Öğrenci tembel, ya da konsantre olamıyor, kafası basmıyor, vb…’ talihsiz ama bir o kadar da önlenebilir cümleler! Daha önce de söylediğimiz gibi Dil Koçluğu öğrenciyle birebir çalışan, onun temel amaç ve hedeflerini esas alan, bunu yaparken de öğrencinin psikolojisini çok iyi anlayıp onun öğrenme sistemine göre programlar yapan bir sistemdir. Yani her öğrenciyle ayrı çalışmalar yapılır. Dil Koçu öğrencinin dil öğrenimine bakışını tespit edip, onun dilini geliştirmesini engelleyecek yanlış kök korkularını anlar ve en başta öğrencinin bunun farkına varmasını sağlayıp, kök korkuları olumlamalarla değiştirip öğrencinin kendine güvenmesini sağlar. Farklı öğrenme sistemlerinden öğrencinin tarzına uygun olanı alır ve öğrenciye bunu uygular. Çünkü her öğrenci bir bireydir ve her bireyin kendi yaşam deneyimleri, hayattan beklentileri farklıdır. Dil Koçu öğrencinin potensiyelini ortaya çıkarır ve performansını ikiye katlar. Yabancı Dil Koçu‘nun özel bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. Öğretmenlerin aldığı formasyondan farklı olarak eğitim psikolojisini bilir ve NLP teknikleriyle koçluğunu zenginleştirir.

ÖĞRENCİLERİMİZE IM GLOBAL LANGUAGE CENTER OLARAK, JUNIOR KURSU,PROFICIENCY KURSU,TOEFL KURSU,IELTS KURSU,PTE KURSU,YDS VE YÖKDİL KURSU,YKS AYT DİL SINAVLARI VE AYNI ZAMANDA DÜNYA DİLLERİ İNGİLİZCE KURSU,ALMANCA KURSU,FRANSIZCA KURSU,İSPANYOLCA KURSU,İTALYANCA KURSU,ÇİNCE KURSU,JAPONCA KURSU,ARAPÇA KURSU VE FARSÇA KURSU ALANLARINDA,BİRER DİL EĞİTİM KOÇU TAKİP SİSTEMİMİZLE HER ÖĞRENCİNİN ÖĞRENME SÜRECİ İÇİNDE GELİŞİMLERİNİ TAKİP EDİP ONLARIN BAŞARILARINI ARTIRMAKTAYIZ.

Dil Koçluğu, Türkiye’de ilk kez IIM GLOBAL LANGUAGE CENTER Dil Okulları tarafından hayata geçirilmiş, tamamen öğrenci odaklı, Avrupa Dil Kriterleri Portfolyosu’ na paralel şekilde ilerlemek ve eğitimden maksimum verim alınmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş, özel bir sistemdir.

Türkiye’de kalıplaşmış bir şekilde devam eden gramer tabanlı ve ezber pratiğine dayalı dil öğretimine karşı çığır açan dil koçluğu sistemimiz, IM GLOBAL LANGUAGE CENTER dil okullarının aynı zamanda sektördeki lider rolü sebebiyle eğitim sektörüne de yeni bir soluk getirerek, örnek olmuştur.

Dil Koçluğu size içinizdeki yabancı dil becerisini ortaya çıkarırken maksimum performansa ulaşmanız için rehberlik eder. Eğitmenler öğrencinin öğrenme stillerini gözlemleyerek, nasıl bir çalışma sistemi izlemesi gerektiğine dair fikir oluştururlar. Eğitmen ne yapmanız gerektiğini size gösterir. Başka bir deyişle eğitmen sizin öğretmeniniz olmanın yanında kişisel rehberiniz gibi hareket eder ve size en uygun yönlendirmeleri belirler.

Modern eğitim anlayışındaki değişimler uygulanırken, akademik kriterlere bağlı kalmak eğitim kalitesi için en önemli unsurlardan biridir. Bu bağlamda IM GLOBAL LANGUAGE CENTER Dil okulları sizlere her hizmetinde olduğu gibi Dil Koçluğu sistemini ve uygulanma süreçlerini de çok uzun soluklu araştırmalar ve denemeler sonucunda ulaştırarak ve eğitim metotlarını sürekli geliştirerek hizmet vermeye devam eden tek kurumdur.

7/24 yabancı dil konusunda, bir dil öğrenmek,geliştirmek,sınavlar hakkında bilgi almak veya yurtdışı danışmanlığı hakkında bilgi almak için Eğitim Koçumuz Murat Kale’yi arıyabilirsiniz ,mesaj atabilirsiniz..

İletişim:05019112918

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.