+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Speaking İngilizce Kursu Hakkında

 

İngilizce Konuşma Kursu (Speaking) Im Global Language Center’da İngilizce konuşma Speaking birebir yüzyüze veya online eğitimle sizlere öğrenme imkanı sağlamaktadır.Speaking kursu, İngilizce öğrenen çoğu insan için başarılı olmadıkları veya geliştiremedikleri bir yetenek olarak kalmıştır. Dilbilgisi kurallarına hakim olan, dil sınavlarından yüksek puanlar alan kişiler dahi iş konuşmaya gelince ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Oysa dilbilgisi kuralları dilin kendisi değil, kişilerin o dilde kendilerini ifade etmelerine yardımcı olacak bir araçtır. İngilizce konuşma - Speaking eksiğinin en büyük sebebi, günlük hayatta İngilizce’yle karşılaşamamak ve bu sebeple dili yaşayamamaktır. Herkesin kendini sadece İngilizce ifade etmeye çalıştığı, sadece İngilizce iletişim kurduğu ve bolca pratik yapma şansı elde ettiği bir ortamda gerçek İngilizce öğrenilecektir. İşte bu programın amacı katılımcılarına bu özgüveni verebilmek, kendilerini keşfedebilmelerini veya geliştirebilmelerini sağlamaktır.

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMAK MÜMKÜN!

"Ben bu dili biliyorum" diyebilmek için o dilde dört temel dil becerisine de sahip olmak gerekir. Diğer bir deyişle, bir dile gerçek anlamda hakim olabilmek, o dilde okuduğunu ve dinlediğini anlayabilmek, yazmak ve konuşabilmek anlamına gelir. İlkokul, ortaokul, lise ve hatta üniversite dönemlerinde alınan uzun soluklu İngilizce eğitimlerine ve buna ek olarak yüzlerce dil kursunun sunduğu çeşitli programlara rağmen, hala bu dört temel beceriyi, özellikle İngilizce konuşma becerisini, edinme konusunda gerçekten çok zorlanıldığı ve çoğunlukla başarısız olunduğu görülmektedir. İngilizce öğrenmek için hem çok fazla zaman hem de para harcayanlar için bu durum maalesef büyük bir problem ve hayal kırıklığı yaratmaktadır. Peki Neden?

Yıllarca İngilizce eğitimi almalarına rağmen insanların yeterince konuşma becerisine sahip olamamalarını birçok faktöre bağlayabiliriz ancak hiç kuşkusuz en önemli ve en temel sebep uygulanan yanlış eğitim sistemleridir. Günümüzdeki İngilizce eğitimleri çoğunlukla "Product-Oriented" (Sonuca Yönelik) temeline dayanmaktadır. Yani, asıl gaye dili öğrenmek değil belli bir süre sonunda belli bir sınavdan iş görür bir puan almak olduğu için buna uygun eğitim programları kurgulanmaktadır. Örneğin, YDS, YÖKDİL, hatta TOEFL, IELTS, TOEIC ve PTE gibi sınavlar İngilizcenin spesifik bölümlerini test edip puanlayarak İngilizce bilgi düzeyini tespit etmeye çalışmaktadır. Fakat, bu sınavların bazılarında konuşma becerisi hiç test edilmezken bazılarında da çok az ve sınırlı bir konuşma becerisi testi yapılmaktadır. Netice itibari ile ne yazık ki bu sınavlarda yüksek puan alan kişiler bile çoğunlukla iyi düzeyde bir İngilizce konuşma becerisine sahip olamadıklarından yakınmaktadırlar. Bu sorunu çözmenin yolu "Skill-Oriented" (Beceri Geliştirmeye yönelik) eğitim tarzından geçiyor. İngilizce konuşabilme becerisine sahip olmak için bir eğitim alınacaksa tercih edilmesi gereken herhangi bir sınava hazırlık kursu değil özellikle "konuşma" becerisine odaklı eğitim verilen bir program olmalıdır. Aslında, birçok eğitim kurumu bu tarz kurslar ve programlar sunuyor ancak maalesef kursiyerlerin katettiği mesafe yine sınırlı kalıyor. Bunun nedeni ise programın adının "Speaking (Konuşma Kursu)" olmasına rağmen genelde öğretmenin konuştuğu, kursiyerlerin dinleyici pozisyonunda kaldığı, eğitim sürecine kursiyerlerin neredeyse hiç katkı sağlama fırsatı yakalayamadığı kısır ve kötü kurs programlarıdır.

İşte bu noktada Im Global language Center farkını fazlasıyla hissedeceğiniz "Speaking" kurslarımızla sektördeki bu büyük açığı verimli ve doğru eğitimle dolduruyor kursiyerlerimizi sadece pasif dinleyici formatında tutarak değil onları aktif konuşmacılar haline getirerek konuşma becerilerini olması gerektiği gibi "konuşturarak" geliştirme imkanı sunuyoruz.

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.