+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Proficiency Kursu Hakkında

Proficiency kursu temel amacı; sınavda başarılı olmanız için gerekli temel sınav İngilizcesi altyapısı, sınav stratejisi ve sınav pratiğini kazanarak mümkün olan en kısa sürede en yüksek notu alabilmenizdir. Proficiency sınavları üniversiteye göre değişen, standartlaşmamış sınavlardır. Bu nedenle öğrencilerimizi sınavlarına kendi üniversitelerinin sınav içeriği, soru tipleri ve sınav tekniğine göre hazırlarız.

EğitmenlerKalitesi;

Proficiency Eğitimimiz; her üniversite için ayrı sınıflarda o üniversitenin güncel Proficiency sınav sisteminde uzman bu eğitimi defalarca vermiş ve özel olarak seçilmiş hocalar tarafından verilmektedir.

Ayrıca proficiency eğitimimizde öğrencilere tahsis edileneğitmenler, çalışma tecrübesine sahip oldukları üniversitelerin aday öğrencilerine eğitim vermektedirler.

Proficiency Kursu Deneme Sınavları

Öğrencilerimiz sınav hazırlık döneminin başında, bir Proficiency Seviye Tespit Sınavına tabi tutulur. Proficiency Kursu buradaki amaç, öğrencinin eksik olduğu konuları tespit etmek ve eksik olduğu konuların üzerine gidilerek nokta atışı yapılmasıdır.Im Global Language Center olarak, Proficiency Kursu sınav eğitimleri boyunca, öğrencilerimizi belirli dönemlerde üniversitelerinin kendi Proficiency deneme Sınavlarına tutarız. Böylece öğrenciler hem sınav pratiği kazanırlar, hem de gelişme durumlarını eğitmenleri ile değerlendirirler.

Yıl Boyunca Eğitim

Proficiency kurslarımız hem üniversiteye yeni kayıt yapıp hazırlık İngilizce eğitiminden muaf olmak hazırlık atlama muafiyet isteyen öğrencilere yönelik programlarımızla, hem de üniversitelerin hazırlık sınıflarında okumakta olan öğrenciler için hazırlık destek programlarımızla bütün bir yıl boyunca devam etmektedir. Proficiency Kursu Kadıköy

 

Proficiency Kursu İçeriği

Proficiency Kursu Yeterlilik Sınavı /Muafiyet Sınavı /Hazırlık Atlama Sınavı / English Proficiency Exam her üniversite tarafından kendi bünyesinde hazırlanmaktadır. Ancak temel olarak bütün üniversitelerin hazırladıkları sınavlarda grammar, vocabulary, readıng , lıstening ve writing alanında sorular çıkmakta ve bu sorular benzer tipte olmaktadır.Bu alanlara kesinlikle hakim ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde çalışılmalıdır.

Grammarbölümü, boşluklu okuma parçaları, cümleler ve diyaloglar verilerek dilbilgisi kuralları içeriğinde anlam bütünlüğü bozulmadan öğrencinin tamamlanması istenilen bir bölümdür.

Readingbölümü, öğrencilerin İngilizce okuma ve kelime bilgilerinin sınandığı çeşitli uzunlukta ortalama 30 ile 40Aralığındadeğişkenlik bir bölümdür.

Writing bölümü, öğrencilerin yazma becerileri belirli kurallar ve kalıplar çerçevesinde test edilerek yaklaşık 250 kelimelik bir kompozisyondur.

Speaking bölümü Sadece belirli üniversitelerde örneğin (Bahçeşehir Üniversitesi ) analiz isteyen ve çıkarım diyalogları sorulmaktadır.

ÜNİVERSİTELER GRAMMAR READING LISTENİNG WRITİNG SPEAKING İELTS TOEFL
Yeditepe Üniversitesi X X   X   6,5 80
Acıbadem Üniversitesi X X          
Boğaziçi Üniversitesi X X X X   6,5 80
Sabancı Üniversitesi X X X X   6,5 80
Koç Üniversitesi X X X X   6,5 80
Bahçeşehir Üniversitesi X X X X X    
Bilgi Üniversitesi X X   X   5,5 65
Özyeğin Üniversitesi X X X X      
Yıldız Teknik Üniversitesi X X X X      
İstanbul Teknik Üniversitesi X X X X   6.0  
Şehir Üniversitesi X X X X X 5,5  
Işık Üniversitesi X X   X   6.0 70
Marmara Üniversitesi X X       6.0  

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.