+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Almanca

ALMANCA KURSU  HAKKINDA

Almanca Hint-Avrupa dillerinin Cermence koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın dillerinden biridir. Yaklaşık olarak 120 Milyon kişinin Almanca konuştuğu bilinmektedir. Almanca Kursu, Avrupa’da en çok konuşulan anadildir. Almanya’nın dışında pek çok ülkede de konuşulur. Örneğin Almanya, Avusturya, İsviçre, Liechtenstein, Lüksemburg, Belçika, ve İtalya’da resmi dildir. Genel olarak, insanlar Almanca öğrenmenin zor olduğunu düşünürler. Bunun nedeni, çevrelerinden o yönde duyum almaları ya da bu konuya ön yargılı yaklaşıyor olmaları vs. olabilir. Fakat genel olarak bir kaç konu dışında AlmancaKursu  öğrenmek hiç de zor değildir. İşin esprisi, zaten o birkaç konunun da çoğu Alman vatandaşı tarafından bile bilinmediği bir gerçektir. Fakat böyle bir ortamda bu konuda herhangi bir probleminiz olacağına pek ihtimal vermiyoruz. Zaten sırası geldiğinde bu konular da ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Almanca öğrenmekten bahsetmişken, sizlere uzmanların yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını aktaralım: Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda, sonradan Almanca öğrenen insanların zekası, Almanca öğrenmeden önceki haline göre çok daha gelişmiş çıkmış. Tabii ki bunu biz değil, uzmanlar söylüyor. Söz gelimi, AlmancaKursu  öğrenmeklezekânızı da geliştirmiş oluyorsunuz Almanca dilinde kelimeler genel olarak yazıldıkları gibi okunurlar diyebiliriz. Tabii ki bu durumun pek çok istisnası vardır. Fakat işin pratiğini öğrendiğiniz zaman, telaffuz sizin için problem olmayacaktır. Ayrıca genel olarak isimlerin baş harfleri de cins isim veya özel isim ayrımı yapmaksızın büyük yazılır. Ayrıca Almanca haricinde herhangi bir dil bilenlere Almanca Kursu öğrenmekte zorlanmayacaklarını söyleyebiliriz.

NEDEN ALMANCA ?

Alman dilini öğrenmek için birçok neden vardır:

Almanca Avrupa’da en çok konuşulan ana dildir. bilerek, 100 milyon Avrupalıyla ana dilinde konuşulabilir.

Almanca bilenler için iş piyasasında çok daha fazla olanak vardır.

Almanya Türkiye’nin en önemli ticaret ortağıdır. Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunmaktadır ve her yıl 3 milyonu aşkın Alman turist Türkiye’yi ziyaret etmektedir.

Almanya’daki Türk göçmenler sayesinde Almanya ile Türkiye arasında kişisel bağlar çok yoğundur. Almanca bilgisi birarada yaşamayı kolaylaştırmaktadır.

Yabancı dil bilgisi kültürel, entelektüel ve mesleki ufku genişletir ve farklı kültürlere anlayışla yaklaşılmasını sağlar. Çok dillilik sadece Avrupa Birliği’nin genişlemesi açısından değil, her zaman bir avantajdır.

Yüksek öğrenim açısından Almanya cazip bir ülkedir.Almanca Kursu bilenler için Almanya’da yüksek öğrenim çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

ALMANCA KURSU SEVİYELER ( 6 KURDAN OLUŞMAKTADIR )

Im Global Language Center  Almanca eğitim programımızda altı seviye bulunmaktadır.

Seviye A1; Almanca Kursu  toplam 72 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarıyla tamamlayan katılımcı günlük hayata dair basit cümleler kurabilir ve kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenir. Kendini diğer kişilere tanıtabilir. Yaşadığı yer, sahip olduğu nesneler ve tanıdığı kişilerle ilgili basit bilgiler alabilir ve verebilir. Kendisi ile yavaş ve anlaşılır şekilde konuşulduğunda başlangıç düzeyinde iletişim kurabilir.

Seviye A2; Almanca Kursu toplam 72 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı kendisi, ailesi, alışverişi, sevdiği yerler ve işi hakkında kurulan başlıca cümleleri anlayabilir. Katılımcının aşina olduğu ve cevaplarını bildiği günlük işler hakkında zamanında bilgi verebilir. Geçmişiyle ilgili bilgileri ve

çevresinde oluşan anlık ihtiyaçları basit şekilde yazabilir.

Seviye B1; Almanca Kursu toplam 72 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı kapsamlı dil bilgisi kullanabilir, isteklerini kolayca iletebilir, konuşulanları rahatça anlayabilir.

Seviye B2; Almanca Kursu toplam 72 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı artık bağımsız dil kullanıcısıdır. İstediklerini kapsamlı cümleler kurarak anlatabilir, akademik İspanyolca eğitimi için altyapı oluşturmuş olur.

Seviye C1; Almanca Kursu toplam 72 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı yetkin dil kullanıcısı olma yolunu yarılamıştır. Dil bilgisine tamamen hakim olur, konuşmada akıcılık sağlar.

Seviye C2; Almanca Kursu toplam 72 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı artık yetkin dil kullanıcısıdır. Anlaşılması güç, karmaşık bilgileri kullanır. Dile tamamen hakim olur. Bir İspanyol kadar rahat konuşup, anlaşabilir.

HAFTA SONU EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Günler

Saatler

Haftalık Ders Saati

Kur Süresi

Cumartesi - Pazar

10:00 - 14:00

8

2 Ay

Cumartesi - Pazar

14:00 - 18:00

8

2 Ay

 

HAFTA İÇİ EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Günler

Saatler

Haftalık Ders Saati

Kur Süresi

Pazartesi - Çarşamba

19:00 - 21:30

6

2,5 ay

Salı - Perşembe

19:00 - 21:30

6

2,5 ay

ALMANCA KURSU EĞİTİM İÇERİĞİ

  • Im Global Language Center  olarak 2010 yılından bu yana Almanca  eğitimleri vermekteyiz.
  • Toplam 6 Kurdan oluşmaktadır.
  • 1 Kur 72 saat sürmektedir.
  • Dersler ilk 2 kur Türk hocalar eşliğinde3 kurdan sonra , formasyon sahibi, uzman eğitmen kadrosu tarafından verilir.
  • Özgün ders materyalleri kullanılır.
  • Programımız öğrenci merkezli yaklaşım temellidir.
  • Almanca  ve Türkçenin benzer yanlarına dikkat çekilerek öğrenme kolaylaştırılır.
  • Ek aktiviteler (konuşma sınıfları, kelime sınıfları vb.) sunulmaktadır.

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.