+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Özyeğin Üniversitesi Proficiency Kursu

IM GLOBAL LANGUAGE CENTER olarak sadece ÖZYEĞİN Üniversitesi TRACE  İngilizce Yeterlilik Sınavı için hazırladığımız materyaller sayesinde hiçbir eksiğiniz kalmayacak.

TRACE Sınav İçeriği Hakkında

Özyeğin Üniversitesi Trace  İngilizce dil hazırlık programı gereğince İngilizce Düzey Belirleme Sınavında başarılı olan veya İleri düzeyi tamamlayan öğrenciler, TRACE sınavına girmeye hak kazanırlar.

TRACE sınavı üniversite takvimine göre Eylül, Ocak ve Haziran aylarında yapılır.

Öğrencilerin fakültelerine başlayabilmeleri için TRACE sınavından en az 65 almaları gerekmektedir.

Sınav belli bir konu başlığına dayanmaktadır. Sınavın tüm bölümleri de bu konu başlığı ile ilişkilendirilmiştir.

Sınav doğrudan doğruya akademik amaçlı okuma, yazma, ve dinleme becerilerini  ölçer.

Sınavda dilbilgisi ve kelime bilgisi ise  doğrudan ölçülmez. Öğrencilerin bu alanlardaki yeterlilikleri dili ne ölçüde kavrayabildikleri ve kullanabildikleri değerlendirilerek saptanır.

Sınav dört bölümden oluşmaktadır. Ancak birinci bölüm değerlendirilmez.

Trace kursu  Sınav Bölümleri ve İçerikleri

1. Bölüm: TRACE 'e Hazırlık

Bu bölümün amacı öğrencilere sınavın içeriğini oluşturan konu başlığını tanıtmak ve öğrencilerin konu başlığı ile ilgili bilgi ve düşüncelerini gözden geçirmelerine fırsat vermektir. Bu bölümde öğrencilerden sınavın konu başlığı ile ilgili grafik, çizelge, veya resimlere bakarak not tutmaları istenecektir. Böylelikle öğrenciler, sınavın içeriğini oluşturan konu ile ilgili var olan bilgi ve düşüncelerini gözden geçirerek, sınavın sonraki bölümlerine hazırlanacaklardır. Bu bölüm notlandırılmayacaktır)

2. Bölüm: Okuma (Reading)

Sadece ÖZYEĞİN Üniversitesi TRACE  İngilizce Yeterlilik Sınavı için hazırladığımız materyaller sayesinde paragrafı anlamakta zorlanmayacaksınız.

80 dakika sürer

Sınav puanlamasında ağırlıktadır.

Sınavın bu bölümü dört alt bölümden oluşmaktadır:

Birinci alt bölüm iki adet kısa okuma parçasını içermektedir (her okuma parçası en fazla 250 kelimedir

İkinci alt bölüm orta uzunluktaki bir okuma parçasını içermektedir (500 kelime civarında).

Üçüncü alt bölüm yaklaşık bin kelimelik uzun bir okuma parçasından oluşur.

Okuma bölümünün son kısmı ise öğrencilerin okudukları tüm okuma parçalarını karşılaştırarak cevaplandırmaları gereken sorulardan oluşmaktadır.

3.Bölüm: Dinleme (Listening)

IM GLOBAL LANGUAGE CENTER olarak sadece ÖZYEĞİN Üniversitesi TRACE  İngilizce Yeterlilik Sınavı için hazırladığımız materyaller sayesinde LISTENING sizi zorlamayacak.

Toplam 50 dakika sürer.

Sınav puanlamasında % 30 ağırlıktadır.

Sınavın bu bölümü iki kısımdan oluşmaktadır.

Birinci kısım 10-12 dakikalık bir ders metnidir. Öğrencilerin metni dinlerken aynı zamanda not tutmaları gerekmektedir. Bu bölümde öğrenciler, önce metni dinleyecekler, sonra metin ile ilgili soruları göreceklerdir. Daha sonra ise metni dinlerken tuttukları notları kullanarak sınav sorularını cevaplandıracaklardır.

İkinci kısım bir veya iki adet söyleşiyi içermektedir. Bu bölümde öğrenciler önce söyleşiler ile ilgili sınav sorularını göreceklerdir. Daha sonra da söyleşileri dinleyecekler ve aynı süre içerisinde söyleşiler ile ilgili sınav sorularını cevaplandıracaklardır. Bu bölümde öğrencilerin not tutmaları gerekmemektedir.

4. Bölüm: Yazma (Writing)

Toplam 80 dakika sürer.

Sınav puanlamasında % 40 ağırlıktadır.

Sınavın son bölümünde öğrencilere sınav içeriğini oluşturan konu başlığı ile ilgili bir soru sorulacaktır. Öğrencilerin 300-350 kelimeden** oluşan akademik bir kompozisyon yazarak bu soruyu cevaplandırmaları istenecektir.   Çıkmış sorular sayesinde hazırlamış olduğumuz örnek essayler sayesinde kalıp cümleleri TEKNİK, TAKTİK ve analiz yöntemiyle kolaylaştırıyoruz.

Özyeğin Üniversitesi trace Kursu (Hazırlık Atlama Kursu) Ders Programı ;

Proficiency kurslarımız (Hazırlık Atlama Kursu), Temmuz ayından itibaren başlamakta olup üniversitelerin Proficiency Sınavı tarihlerine kadar devam etmektedir. Programlarımız kişiye özel olduğu için, öğrenciler istediği zaman kursa başlama hakkına sahip olmakla birlikte girecekleri sınavdan en az 2 ay önce bu eğitimlere başlamaları kesinlikle tavsiye edilir.
Ayrıca öğrenciler istedikleri gün ve saatlerde ders alma imkanına sahiptirler. Bunun yanında öğrenciler hazırlık sürecinde sınırsız etüt imkanına da sahiptirler.

*  Kurs süresince tüm metaryaller tarafımızdan ücretsiz olarak verilecektir.

*  Dersler öğrencinin istediği gün ve saatlere göre ayarlanacaktır.

*  Ödemeler  peşin ,kredi kartı , senet şeklinde olmaktadır

*  Özel derslerde her ders  55 dakikadır.

*  Özel derslerde başarı oranımız %90 üzerindedir.

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.