+90 (501) 911 29 18

İçinde Gelecek Var...       


 

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu

Im Global Language Center Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu TOEFL  Internet tabanlı sistemde YANİ TOEFL İBT 79 alan öğrenciler ve IELTS (Akademik) sınavından Reading notu en az 6 olmak koşuluyla total’de 6,5 aldığını belgeleyen öğrenciler yabancı dil yeterlilik sınavından muaf tutulurlar.

Yeditepe Hazırlık atlama sınavında  yukarıdaki şartları yerine getirmeyen öğrenciler Üniversitenin İngilizce hazırlık bölümünün yaptığı Proficiency sınavından 100 üzerinden 60 almak zorundadırlar. Aksi durumda öğrenciler, en çok iki akademik yıl İngilizce Hazırlık Bölümüne devam etmektedirler.

Yeditepe Üniversitesi Proficiency sınavı haricinde isteğe bağlı olarak yaz okuluna da katılabilirler.

Yeditepe Üniversitesi Proficiency  Kursu (Hazırlık Atlama Kursu ) Sınav İçeriği ;

*  Yeditepe Üniversitesi Proficiency sınavı 4 bölümden oluşmaktadır.

*  Sınavın 80 soruluk test kısmının soru tiplerine göre dağılımı şöyledir:

*  Gramer: 20 soru vardır. Genel dilbilgisi ve kelime haznesini ölçmek amaçlanmıştır.

*  Kelime bilgisi olarak 20 soru bulunmaktadır Im Global Language Center Proficiency Kursu olarak

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık atlama (yeterlilik) Sınavı için hazırladığımız materyaller sayesinde paragraf tamamlama sorularında zorlanmayacaksınız.

*  Aynı anlama gelen cümleyi bulma: 10 soru bulunmaktadır. IM GLOBAL LANGUAGE CENTER olarak sadece Yeditepe Üniversitesi PROFICIENCY (Yeterlilik ) Sınavı için hazırladığımız materyaller sayesinde hiçbir restatement sorusu sizi zorlamayacak.

*  Okuduğunu Anlama : 20 soru vardır Yeditepe Proficiency (Yeterlilik)Sınavı için hazırlandığımız metaryaller sayesinde paragrafı anlamakta zorlanmayacaksınız

*  Essay Writing Bölümü : Bu bölümde verilen bir konu hakkındaki fikrinizi yazılı olarak ifade etme beceriniz ölçülür üç kompozisyon konusu verilir ve aralarından bir tanesi seçerek yaklaşık 300 kelimeklik  1 – sayfa kompozisyon yazmanız istenir bu bölüm 20 puan değerindedir.Çıkmış sorular sayesinde hazırlamış olduğumuz  essayler sayesinde kalıp cümlelerde kaleminizi kağıdımıza değdirmenizi teknik  , taktik ve analiz yöntemiyle Im Global Language Center Proficiency  Kursu bu sorununuzu çözüyor.

Yeditepe Üniversitesi Proficiency Kursu (Hazırlık Atlama Kursu) Ders Programı ;

 Im Global Language Center Yeditepe Üniversitesi Proficiency kurslarımız (Hazırlık Atlama Kursu), Temmuz ayından itibaren başlamakta olup üniversitelerin Proficiency Sınavı tarihlerine kadar devam etmektedir. Programlarımız kişiye özel olduğu için, öğrenciler istediği zaman kursa başlama hakkına sahip olmakla birlikte girecekleri sınavdan en az 2 ay önce bu eğitimlere başlamaları kesinlikle tavsiye edilir.
Ayrıca öğrenciler istedikleri gün ve saatlerde ders alma imkanına sahiptirler. Bunun yanında öğrenciler hazırlık sürecinde sınırsız etüt imkanına da sahiptirler.

*  Kurs süresince tüm metaryaller tarafımızdan ücretsiz olarak verilecektir.

*  Dersler öğrencinin istediği gün ve saatlere göre ayarlanacaktır.

*  Ödemeler  peşin ,kredi kartı , senet şeklinde olmaktadır

*  Özel derslerde her ders  55 dakikadır.

*  Özel derslerde başarı oranımız %90 üzerindedir.

 

Referanslarımız

Facebook

Adres   :   Ethem Efendi Caddesi, No:76
        Kat:2 Erenköy-Kadıköy/İstanbul
Mobil   :   +90 501 911 29 18
E-posta   :   info@globaldilakademisi.com.tr
         


Telif Hakkı © 2014. Global Dil Akademisi. Tüm Hakları Saklıdır.